Spotkanie z autorką książek p. Agnieszką Kaźmierczyk

"Co się tu zadziało!!!" - takimi słowami pisarka książek dla młodzieży i dorosłych Pani Agnieszka Kaźmierczyk podsumowała spotkanie autorskie, które odbyło się 23 maja w naszej szkole.
Punktem wyjścia do zorganizowania tej uroczystości była ogólnopolska kampania "Cała Polska czyta dzieciom", w której nasza szkoła bierze udział. Od lat staramy się ożywić zainteresowania czytelnicze i literackie wśród uczniów. Przy tej okazji postanowiliśmy również zapoznać ich z dawnymi tradycjami i wierzeniami Słowian, które mogą być tak fascynujące, jak mitologia Greków czy Rzymian.
Uczniowie ze szkolnego koła teatralnego "Qlturka", koordynowani przez nauczycieli: Wiolettę Kurzawę, Agnieszkę Warzechę-Szymczak oraz Martę Marszałek, przygotowali i realizowali obszerne zadania zaproponowane w projekcie, którego głównym punktem było spotkanie z panią Agnieszką Kaźmierczyk - autorką, która w swoich tekstach często odwołuje się do słowiańskiej mitologii. Innowacyjny projekt wymagał od uczniów umiejętności planowania swojej pracy. Przygotowanie uroczystości zajęło wiele tygodni.
Dzieci stworzyły klimatyczną dekorację, słowiański taniec oraz prezentację dotyczącą wierzeń i tradycji Słowian. Oprawę plastyczną stanowiły również piękne prace piątoklasistów - rysunki leszego, utopców, licha i innych mitologicznych postaci. Najciekawszym i pełnym ekscytacji momentem uroczystości była bezpośrednia rozmowa z powieściopisarką, która ciekawie przedstawiła tajniki pracy pisarza, udzielała wskazówek początkującym literatom i odpowiedziała na mnóstwo pytań. Całość zwieńczyły - słodki poczęstunek i wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Marta Marszałek

Od początku