Organizacje szkolne

Opiekunowie:

mgr Dagmara Gołąbek
mgr Magda Piątek - Marcinkowska

Od wielu lat w naszej szkole prężnie funkcjonuje SKKT. Najatrakcyjniejszą formą działania są wycieczki krajoznawcze i rajdy ( szkolny, górski, Hardego, Przebiśniegom na spotkanie). Ponadto uczniowie mogą w przyjemny sposób poszerzyć swoją wiedzę o regionie (chętnie i z sukcesami uczestniczą w konkursie „Olkusz – moje miasto”), doskonalić umiejętności praktycznego posługiwania się mapą (w I Olkuskim Biegu na Orientację zdobyli puchar burmistrza). Raz w roku umilają sobie czas na Festiwalu Piosenki Rajdowej. Niewątpliwą zaletą członkostwa w SKKT są wartościowe spotkania z ciekawymi ludźmi z naszego regionu (np. speleologami, historykami, malarzami, fotografikami, literatami) Wydarzenia te na bieżąco są relacjonowane w kronice i w gazetkach szkolnych.

Liga Ochrony Przyrody

Opiekunowie:

mgr Maria Michalik
mgr Dagmara Gołąbek
mgr Jadwiga Soczówka

Kształtowanie właściwego stosunku dzieci do przyrody i wyrabianie nawyków umiejętnego jej chronienia to główny cel działalności szkolnego koła LOP. Udział w różnorodnych formach działalności koła LOP to nasz sposób na "zarażenie" młodych ludzi ekologią.

Program pracy LOP został opracowany tak, by uczyć zachowań i nawyków proekologicznych, zachęcić do pogłębiania wiedzy z dziedzin przyrodniczych, ale również kształtować emocjonalną i racjonalną postawę wobec przyrody oraz motywować młodych ludzi, by podejmowali konkretne działań na rzecz ochrony środowiska.

Program realizowany jest w ramach zajęć pozalekcyjnych i biorą w nim udział uczniowie szkoły.

W szkole pod opieką SK LOP już od kilku lat odbywają się akcje, takie jak: zbiórka makulatury, czy zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt z olkuskiego schroniska. Tylko od września do końca listopada tego roku szkolnego uczniowie przynieśli 6 ton makulatury, co stanowi nasz swoisty rekord. Pozyskane w ten sposób fundusze przeznaczone zostaną na zakup sprzętu multimedialnego na potrzeby szkoły.