Opiekunowie:

SKŁAD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

PRZEWODNICZĄCY:

Z-ca PRZEWODNICZĄCEGO:

Celem głównym działalności Samorządu Uczniowskiego jest integrowanie zespołu uczniowskiego i wdrażanie do czynnego udziału w życie szkoły.

Cele szczegółowe:

• Rozwijanie u uczniów odpowiedzialności za wypełnianie powierzonych obowiązków (udział w uroczystościach szkolnych, spotkaniach SU, itp.).
  • Rozwijanie poczucia sprawiedliwości i umiejętności rozwiązywania problemów. Pomoc koleżeńska.
  • Rozwijanie poczucia bezpieczeństwa wśród członków społeczności uczniowskiej. Przestrzeganie zasad zachowania się na zajęciach lekcyjnych i w czasie przerw.
  • Gotowość podejmowanie działań na rzecz innych. Świadomy udział w akcjach charytatywnych.
  • Kształtowanie postawy aktywnego ucznia, dostrzegającego wartości społeczne, patriotyczne, obywatelskie.
  • Edukacja prospołeczna.
  • Kształtowanie umiejętności rozwiązywania problemów i twórczego działania w zespole.
  • Rozwijanie szacunku dla pracy innych.
  • Umacnianie poczucia związku z zespołem szkolnym.
  • AKCJE CHARYTATYWNE ORGANIZOWANE LUB WSPÓŁORGANIZOWANE PRZEZ SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Dnia 28 listopada 2012r. Samorząd Szkolny zorganizował dyskotekę andrzejkową, z której dochód przeznaczony został na zakup słodkich, mikołajkowych upominków dla podopiecznych Socjalizacyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Olkuszu.
    Akcja charytatywna"Dzieci - Dzieciom"organizowana jest każdego roku przy okazji Mikołajek oraz Dnia Dziecka.
    Samorząd Uczniowski współpracuje również z Fundacją na rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych"Pomóż i TY". Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego rozprowadzają wśród uczniów naszej szkoły "cegiełki" (kalendarzyki, zakładki, pomoce naukowe itp.), a zebrane środki przekazujemy na konto fundacji, wspierając w ten sposób jej podopiecznych. W bieżącym roku szkolnym pomagamy Szymonowi, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku stracił palce prawej dłoni.
    Uczniowie naszej szkoły wspierają również akcję Góra Grosza, która ma na celu uświadomienie uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować czyjeś marzenia i pomóc osieroconym dzieciom.
    Akcje charytatywne przeprowadzone w szkole odgrywają dużą rolę - uczą dzieci wrażliwości na potrzeby innych, rozwijają uczucie empatii, kształtują również pozytywną postawę wobec cierpiących i potrzebujących.