20.10.2015r - Klasa Ie w Bibliotece Miejskiej w Olkuszu.
Udział w ogólnopolskim projekcie "Czytam sobie w bibliotece"

20 października klasa I"e" uczestniczyła w zajęciach organizowanych przez Bibliotekę Miejską w Olkuszu w ramach ogólnopolskiego projektu "Czytam sobie w bibliotece". Tematem zajęć była "Zabawa w maga" Dzieci wysłuchały treści książki Wojciecha Widłaka "Syrop maga Abrakabry". Potem gromadziły słownictwo związane ze słowem "sułtan". Podczas prezentacji multimedialnej poznawały kraje Bliskiego Wschodu. Oglądały arabskie pałace i meczety. Tańczyły przy muzyce arabskiej i bawiły się w magów, a z podanych sylab układały własne zaklęcia. Podczas pracy w grupach dzieci narysowały piękne portrety maga Abrakabry. Na zakończenie otrzymały dyplomy "Czytam sobie w bibliotece".
Projekt realizowany jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Wydawnictwem Egmont w ramach Programu Operacyjnego "Promocja literatury i czytelnictwa" Instytutu Książki ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

tekst:p.Grażyna Matyjasik

Zajęcia