23.10.2015r.- XIX Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Koniec i bomba a kto… NIE CZYTA ten trąba!

23 października 2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 i Gimnazjum Nr 1 w Olkuszu wzięli udział w XIX Targach Książki w Krakowie. Wyjazd na tę międzynarodową, największą w Polsce imprezę wydawniczą i księgarską to nasza coroczna tradycja. W tym roku na targach prezentowało się blisko kilkaset wystawców z 27 krajów.
Uczniowie mieli okazję spotkać się z zaproszonymi na tą imprezę pisarzami, dziennikarzami i innymi ludźmi kultury i nauki. Zapoznaliśmy się z najnowszymi ofertami wydawniczymi. Stoiska przyciągały wzrok różnorodnością pomysłów i barw, bogatą ofertą nowości, a także znanych już książek w nowej odsłonie. Nie sposób było obejrzeć wszystkiego, ale niektóre wydawnictwa szczególnie zwracały naszą uwagę, na przykład te z baśniowymi postaciami, np. Gandalfem, słoniem Trąbalskim, postaciami z "Gwiezdnych Wojen".
Były również zajęcia plastyczne dla dzieci, wystawy, zabawy ekologiczne, warsztaty teatralne, konkursy dla dzieci i młodzieży, warsztaty muzyczne. Uczniowie chętnie uczestniczyli w przygotowanych dla nich atrakcjach.
Ponadto skorzystaliśmy z promocji i dokonaliśmy zakupów książek w bardzo atrakcyjnych cenach - każdy według własnych zainteresowań.
Czas spędzony na targach nie jest z pewnością stracony - oferta targów jest bardzo bogata - dotyczy nie tylko literatury beletrystycznej, ale także nowości edukacyjnych, gier, niespodzianek dla dzieci. Zapraszamy za rok !

tekst: p.Agnieszka Warzecha - Szymczyk