25.11.2015r. - Dzień Pluszowego Misia

"Miś ma w oczach szklane kulki, po to misiem jest,
żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz.
Miś ma uszy do targania, po to misiem jest,
żeby mieć coś do kochania i wytarcia łez."
autor nieznany

Wszyscy kochają misie! 25 listopada nasi pluszowi ulubieńcy obchodzili swoje święto i dlatego nie mogło ich zabraknąć w naszej szkole. Wszyscy uczniowie klas pierwszych przybyli do szkoły ze swoimi misiami. Podczas prezentacji multimedialnej dotyczącej powstania obchodzonego święta oraz misiów występujących w bajkach, lekturach i filmach pani Joanna Nowosińska zaprezentowała wiersz Cz. Janczarskiego "Naprawimy misia". Zwróciła w ten sposób uwagę na konieczność szanowania zabawek. Nie zabrakło najpiękniejszych bajkowych misiów, bo Uszatek, Kolargol i Kubuś Puchatek to postacie ponadczasowe. Wychowują, uczą i bawią. Sympatyczni bohaterowie zawsze mówią prawdę, cenią sobie przyjaźń, swoją pogodę ducha wnoszą optymizm i naturalną potrzebę zabawy, radości, która jest związana z dzieciństwem. Oczywiście na spotkaniu była również muzyka i pląsy. Nie zabrakło gazetki informacyjnej adresowanej do najmłodszych o swoich ulubieńcach oraz filmu z kolejnymi przygodami niesfornego misia Paddingtona. Ten dzień sprawił dzieciom dużo radości, a prowadzącym(p. J. Nowosińska, p. D. Kowalczyk, p. M. Kulig-Bąk) przyniósł satysfakcję, że czas poświęcony na przygotowania zaowocował sukcesem. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem.

tekst:p. Joanna Nowosińska