10.12.2015r. - Konkurs Kolęd i Pastorałek

Grudniowe kolędowanie w Dwójce

Jak co roku w grudniu w naszej szkole rozbrzmiały piękne, polskie kolędy wyśpiewane przez uczniów z miasta i gminy Olkusz. Wszystko za sprawą XVII edycji Miejsko - Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek.
W tegorocznym konkursie wzięło udział 120 uczestników w trzech kategoriach: solista, duet i zespół wokalny. Popisom młodych wykonawców przysłuchiwało się profesjonalne jury w składzie: pani Marzanna Krzyszowska - doświadczony olkuski nauczyciel muzyki, pani Dorota Lisowska - nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej w Olkuszu, pani Edyta Krzysztoforska - pedagog w Zespole Szkół Specjalnych w Olkuszu oraz pani Barbara Skipiała - nauczyciel w SP2 w Olkuszu.
Repertuar uczestników był bardzo różnorodny. Znalazły się w nim mniej lub bardziej znane kolędy oraz pastorałki. Konkurs zgromadził liczną publiczność, która gromkimi brawami wspierała młodych artystów. Wykonane utwory sprawiły, że wszyscy mogli poczuć magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.
Konkurencja była duża, a poziom bardzo wysoki. Jury nie miało więc łatwego zadania. Dzieci były dobrze przygotowane i wybrać najlepszych spośród 120 wykonawców nie było łatwo. Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców. Doskonale spisali się drugoklasiści z naszej szkoły przygotowani przez panią Dagmarę Gołąbek i panią Renatę Baran, którzy w kategorii zespół klas I-III wyśpiewali II miejsce, zaś w kategorii solista klas IV-VI uczennica naszej szkoły - Oliwia Kotas zdobyła III miejsce (opiekun - pani Dorota Stachowicz - Mączka). Z pewnością na pochwałę zasługują uczniowie przygotowani przez panią Urszulę Baran - wokalistki Katarzyna Śliwoń i Magdalena Paś oraz zespół wokalny z klasy 6c, którzy co prawda nie zajęli miejsca na podium, ale wypadli bardzo dobrze. Wdzięcznie zaprezentował się też zespół z klas młodszych przygotowany przez panią Dorotę Stachowicz- Mączkę.
We wtorek 15 grudnia ogłoszono wyniki Konkursu, wręczono dyplomy, a laureaci pierwszych miejsc jeszcze raz zaprezentowali się przed publicznością. Sponsorzy - jak co roku - nie zawiedli i dzięki ich wsparciu wyróżnione dzieci otrzymały miłe upominki.
Organizatorkami konkursu były: Agnieszka Słuszniak - Ziarko, Małgorzata Osuch, Marta Marszałek i Magdalena Muszalska.

tekst: p.Marta Marszałek

konkursowe zmagania