08.11.2013r. ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

APEL Z OKAZJI 11 LISTOPADA
8 listopada w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbyły się apele - dla klas młodszych i starszych, podczas których zostały zaprezentowane wiersze tematycznie związane z tym świętem. Uroczystość uświetnił występ chóru piątoklasistów, który przygotowała pani Urszula Baran. Znów mieliśmy okazję wysłuchać znanych i lubianych pieśni legionowych. O muzyczną oprawę zadbali nie tylko młodzi śpiewacy, ale również przygrywający im na instrumentach - Jakub Soborski i Dominika Kamińska. W przygotowanie występów zaangażowani byli uczniowie klas IV-VI oraz dzieci z klasy IId, które wzruszająco recytowały Katechizm polskiego dziecka. Dla wszystkich była to doskonała lekcja historii.
Całość przygotowały panie Marta Marszałek i Anna Łuszczak.

tekst: p.Marta Marszałek

zdjęcia: p.G. Matyjasik