Szkolny konkurs - "Przeczytaj tę książkę!"

Pod tym hasłem uczniowie czwartych klas wzięli udział w szkolnym konkursie plastyczno - czytelniczym.
Zadaniem czwartoklasistów było przeczytanie wybranej powieści i wykonanie dowolną techniką plakatu, który zachęci innych do sięgnięcia po daną lekturę. Uczniowie wybierali książki z listy najnowszych pozycji zakupionych do szkolnej biblioteki w ramach projektu "Książki naszych marzeń". Innowacją tego konkursu było to, że dzieci same zachęcały swoich rówieśników do przeczytania książek - zwłaszcza powieści spoza kanonu lektur szkolnych.
Prace były bardzo ciekawe i trudno było wskazać te najlepsze. Ostatecznie wybrano kilka plakatów, które wyeksponowano na szkolnym pawilonie. Wyróżnione prace z pewnością pobudziły ciekawość uczniów na temat nowych lektur i przyczynią się do popularyzacji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W końcu - jak mówiła Wisława Szymborska:
"Czytanie książek, to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła".

Konkurs zorganizowały: Marta Marszałek, Wanda Skóra i Anna Łuszczak, współpraca: Urszula Baran, Agnieszka Słuszniak - Ziarko, Anna Witecka i Paweł Wilk.

tekst: p. Marta Marszałek