15.03.2016r. - Żywa lekcja zoologii

W dniu 15 marca uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w "żywej" lekcji zoologii. Na spotkaniu prezentowane były żywe owady, pajęczaki, płazy oraz gady. Uczniowie zapoznali się ze szczegółową charakterystyką tych zwierząt, poznali ich wymagania życiowe oraz przystosowania do środowisk, w których naturalnie występują. W trakcie prezentacji mogli wykonać pamiątkowe fotografie, a nawet dotknąć niektórych zwierząt.
Kolekcja składała się z wielu okazów, były to m.in. :

• karaczan madagaskarski
  • straszyk nowogwinejski
  • ptaszniki (czerwonoodwłokowy, czerwonokolanowy, białokolanowy, różowy i olbrzymi)
  • skorpion leśny
  • aksolotl
  • żaba platana /wersja albinotyczna/
  • gekon tygrysi
  • boa dusiciel
  • scynk ognisty
  • żółwiak chiński
  • tarczowiec czarnopręgi
  • ostajnica nakrapiana

Największe wrażenie wzbudziła prezentacja boa dusiciela, który zjawiskowo owijał się wokół ciała prezentującego. Spotkanie z hodowcami wywarło na uczniach duże wrażenie, a na temat niektórych okazów rozmawiali jeszcze długo po pokazie.
Za prezentację dziękują organizatorki:
Danuta Stach
Małgorzata Karcz - Rogóż