23.03.2016r. - Apel wielkanocny dla klas 0 - III

Uroczystość z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych odbyła się na sali rytmiki 23 marca 2016 roku. Sala na ten moment była odświętnie udekorowana przez uczniów i nauczycieli.
Przedstawienie z okazji Świąt Wielkanocnych dla uczniów z klas 0- III przygotowały klasy IId, IIe i IIb pod kierunkiem nauczycielek: Magdy Marcinkowskiej, Teresy Guzy i Katarzyny Kołacz.
Celem przedstawienia było przybliżenie zwyczajów i tradycji wielkanocnych.
Mali aktorzy ubrani odświętnie, wyposażeni w potrzebne rekwizyty zaprezentowali przygotowane i wyćwiczone dużo wcześniej wiersze i piosenki związane ze Świętami Wielkiej Nocy. Przybliżyli również publiczności tradycje i zwyczaje związane z tymi świętami.
Piękny występ dzieci był wzbogacony odpowiednim podkładem muzycznym, a na zakończenie jak stary obyczaj każe, dyngusiarze pokropili wszystkich wodą.
Występujące dzieci wraz z nauczycielami sprawującymi nad nimi opiekę ,za interesujący i arcyciekawy występ dostały podziękowania od pani dyrektor szkoły, która złożyła również wszystkim życzenia rodzinnych i spokojnych nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

tekst: p. Katarzyna Kołacz

Inscenizacja