07.04.2016r. - Powiatowy Konkurs "Bliżej Teatru"

Z radością informujemy, że nasza szkoła kolejny rok z rzędu jest laureatem Powiatowego Konkursu "Bliżej Teatru" - kategoria: edukacja i uczestnictwo. Wręczanie dyplomów odbyło się w czwartek 7 kwietnia br., przy okazji obchodów Dnia Teatru, w Zespole Szkół nr 3 im. A. Kocjana w Olkuszu. Organizatorem tej wyjątkowej gali było Stowarzyszenie Teatralno - Literackie w Olkuszu. Uroczystość zgromadziła przedstawicieli Stowarzyszenia, władz gminnych, z Burmistrzem Miasta i Gminy Olkusz Romanem Piaśnikiem na czele, a także znakomitych literatów z naszego powiatu i miłośników teatru, w tym dyrektorów, nauczycieli i uczniów z olkuskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jury konkursu doceniło nasze działania na rzecz trwania oraz rozwoju kultury teatralnej i uhonorowało nas przyznaniem II miejsca w powiecie.
Cieszymy się, że edukacja oraz uczestnictwo w życiu teatralnym Dwójki są od lat tak wysoko cenione. Nasi nauczyciele, którzy regularnie jeżdżą na przedstawienia, "zarażają" miłością do sztuki swoich uczniów. Zdajemy sobie sprawę, że liczne wyjazdy do teatrów, opery, filharmonii, częste wyjścia na przedstawienia organizowane w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu są nie tylko atrakcyjnym urozmaiceniem szkolnych dni, ale przede wszystkim okazją do uwrażliwienia uczniów na sztukę. Ważną rolę spełniają tu warsztaty i przeglądy teatralne oraz konkursy recytatorskie, w których dzieci chętnie biorą udział. Ponadto w szkole od lat prężnie działa Szkolny Teatr "Świetliki". Nasi uczniowie - jak na miłośników teatru przystało - swoimi występami uświetniają wszelkie szkolne uroczystości.

Szkolny koordynator ds. teatru Marta Marszałek