08.04.2016r. - Wycieczka po Olkuszu

Poznajemy, przybliżamy, zwiedzamy Olkusz
Dnia 8 kwietnia 2016 r. grupa uczniów z klas 4-6 w ramach przygotowania do konkursu "Olkusz moje miasto" wybrała się na wycieczkę po Olkuszu z inicjatywy p. Danuty Stach.
Pod przewodnictwem Henryka Witeckiego dzieci zapoznały się z historią miejscowości i ludności, która zamieszkiwała nasze miasto, obejrzały "skarby" architektury olkuskiej (m. in. Kościół p.w. Św. Andrzeja, kamienice, fragmenty murów obronnych, cmentarze); poznały również sylwetki budowniczych i bohaterów, którzy wpisali się w dzieje "srebrnego grodu". Zajrzeliśmy także do najstarszego muzeum w Olkuszu- Muzeum Regionalnego PTTK.
Pan przewodnik zajmująco opowiadał o dawnych i całkiem nowych wydarzeniach, nie skąpiąc przy tym ciekawostek i anegdot związanych z Olkuszem. Dzięki temu wycieczka była atrakcyjna i pouczająca, a uczniowie z uwagą i zainteresowaniem słuchali opowieści o losach swojego rodzinnego miasta.

tekst: p.Danuta Stach

Wycieczka