06.04.2016r. - Spotkania ze sztuką

"Nie należy ufać, gdy nie jesteś pewien. Nie warto też się zmieniać, by się przypodobać. Bądź dobrym dla innych, a będą Cię szanować"
Te oraz inne życiowe mądrości w przystępny i ciekawy sposób przekazali najmłodszym uczniom naszej szkoły aktorzy chorzowskiego Teatru Moich Marzeń podczas spektaklu muzycznego "O Czerwonym Kapturku czyli do prawdy po sznurku". Tę barwną opowieść o perypetiach dziewczynki wędrującej przez las do chorej babci dzieci z klas I-III obejrzały 6 kwietnia br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu. Spektakl był pełen melodyjnych piosenek, a kolorowa scenografia dopełniała profesjonalną grę aktorów. Bajka, choć bogata w wartości edukacyjne, była pełna humoru, który udzielał się młodym widzom. Liczne wybuchy śmiechu były dowodem na znakomite przyjęcie spektaklu przez dzieci, które wychodziły z przedstawienia zadowolone i uśmiechnięte.
Równie entuzjastycznie zostało przyjęte muzyczne widowisko na motywach powieści Juliusza Verne'a "W 80 dni dookoła świata", skierowane w tym samym dniu (w południe) do starszych uczniów naszej szkoły. Niesamowita przygoda Passepartout i Phileasa Fogga przypomniała prawdę:
"Kiedy zależy Ci na czymś, to mocno w to wierz"
Uczniowie z klas IV - VI wspólnie z bohaterami spektaklu przeżyli pasjonującą wędrówkę przez świat. Wartka akcja, różnorodna scenografia, a przede wszystkim niepowtarzalna muzyka, złożyły się na wspaniałe muzyczne widowisko. Całość wrażeń dopełniły żartobliwe mini warsztaty teatralne zorganizowane po przedstawieniu. Spontaniczne i pełne humoru scenki pod okiem profesjonalnego aktora odegrali uczniowie z klas IV-VI - z aktywnym udziałem nauczycieli. Salwy śmiechu i euforii udzieliły się wszystkim, a wspomnienia zwariowanych występów do dziś budzą nasze uśmiechy.
Cieszymy się, że nasi uczniowie i rodzice rozumieją, jak ważne jest wychowanie dzieci przez żywy kontakt ze sztuką.

tekst: p.Marta Marszałek

Inscenizacja