28.04.2016r. - Inscenizacja pt. "Wierszyki łamiące języki"

Dnia 28.04.2016 była inscenizacja pt.: "Wierszyki łamiące języki" dla wszystkich klas pierwszych oraz grupy zerowej. Spotkanie zorganizowane było w ramach programu "Książki naszych marzeń" i zostało przygotowane przez klasę I "e" pod kierunkiem p. Grażyny Matyjasik.
Do spotkania zachęcał wesoły plakat i wymalowane przez dzieci ilustracje do recytowanych wierszy.
"Wierszyki łamiące języki" Małgorzaty Strzałkowskiej to książka pełna szalonych rymów, wymagających językowego mistrzostwa. Autorka w dowcipny sposób opisuje zwierzęta i ludzi. Używa bardzo trudnego słownictwa. Ich celem jest wykształcenie wyraźnej i czystej wymowy, a także wyeliminowanie błędów, które powstają w wyniku zbyt szybkiego tempa mówienia i niedbałej artykulacji głosek.
Dzieci z zaskakującą łatwością poradziły sobie z wierszami, które nawet dorosłym mogłyby sprawić nie lada kłopot.
Książka znajduje się na Złotej Liście książek polecanych do czytania dzieciom przez Fundację ABC XXI "Cała Polska czyta dzieciom".

Inscenizacja