18.04.2016r. - Szkolny konkurs literacko - plastyczny

"Czytać książki - ważna sprawa!
Źródło wiedzy i zabawa!

Praca z tym hasłem - wykonana przez uczennicę klasy 4b Wiktorię Kwapińską - zwyciężyła w szkolnym konkursie literacko - plastycznym. Zmagania - pod kierunkiem Agnieszki Warzechy - Szymczak i Marty Marszałek - odbyły się 18 kwietnia w ramach Festiwalu Książki zorganizowanego przez Gimnazjum Integracyjne nr 1 w Olkuszu. Nasi uczniowie chętnie włączyli się w obchody tegorocznego Święta Książki, które przypada na 23 kwietnia, i razem z gimnazjalistami promowali wśród młodych ludzi czytelnictwo.
Przedstawiciele klas 4-6 mieli za zadanie wykonać plakat(z wymyślonym przez siebie hasłem, w dowolnej technice) zachęcający innych do sięgnięcia po książki. Oprócz zwycięskiego hasła, które stało się mottem tegorocznego konkursu, pojawiło się wiele ciekawych sentencji, takich jak: "5 minut czytania cenniejsze niż godzina grania" lub "Jeśli czytać lubisz - nigdy się nie nudzisz". Prace były kolorowe, oryginalne i trudno było wyłonić te najlepsze. Ostatecznie pierwszym miejscem uhonorowano wymienioną już Wiktorię Kwapińskią (4b), której plakat wyróżniał się chwytliwym hasłem i piękną grafiką. Ponadto wyróżniono prace, które wykonały: Marcelina Konieczna (4a), Wiktoria Kozyra (4a), Magdalena Paś (4b) oraz Iga Tomsia (6b).
W ramach promocji czytelnictwa zorganizowano również konkurs plastyczny dla uczniów klas I-VI "Pastelowa podróż w literaturę". Konkurs cieszył się zainteresowaniem dzieci, które wykonały pastelami bajeczne obrazki. Panie Agnieszka Warzecha - Szymczak oraz Anna Brzezińska, we współpracy z Samorządem Uczniowskim Gimnazjum Nr 1, przyjęły kilkadziesiąt prac i doceniły talent najlepszych uczniów: I miejsce - Anna Orczyk (2b), II miejsce - Rita Satora (1a), III miejsce - Jakub Czerniak (5b).
Wyróżnienia otrzymali: Piotr Barański (1c), Zofia Barczyk (2d), Julia Gawęda (5b) i Marcelina Konieczna (4a). Dyplomy i nagrody w konkursach wręczono na uroczystym Festiwalu Książki zorganizowanym 21 kwietnia w Gimnazjum Nr 1. Cieszymy się, że nasi uczniowie, nie tylko wykazali się wielkim talentem plastycznym, ale również tak chętnie włączyli się w obchody Święta Książki i wspaniale promują czytelnictwo wśród swoich rówieśników.

tekst: p.Marta Marszałek