09.04.2016r. - XVI Miejsko – Gminny Przegląd Teatrzyków Dziecięcych

Anna Rynda
Anna Piechowicz
Agnieszka Piechowicz

Szkolne Koło Teatralne "Świetliki", które działa w naszej szkole, zdobyło III miejsce i Brązową Maskę w XVI Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych, gdzie zaprezentowało przedstawienie pt. "Baśniowy ambaras". Mali aktorzy wystąpili również przed publicznością szkolną, pokazując swój talent i efekty ciężkiej pracy.
"Baśniowy ambaras" to spektakl, w którym wszystko trochę się pomieszało, ponieważ dzieci wolą grać na komputerze niż czytać książki. Jest Baba Jaga jako poważna bizneswoman, smutni Jaś i Małgosia, Baj, Zła królowa i leniwe krasnoludki, które mieszkają w bloku zamiast w lesie. Na szczęcie pojawia się Fantazja, która zachęcając wszystkich do czytania i rozwijania swojej wyobraźni przywraca porządek rzeczy.
Koło teatralne w  naszej szkole cieszy się dużą popularnością wśród uczniów. Skupia chętnych, którzy interesują się teatrem i lubią występować przed publicznością. Obecnie opiekunami koła są nauczycielki: A.Warzecha-Szymczak, A.Słuszniak-Ziarko, M.Kaczmarczyk. Zajęcia prowadzone są raz w tygodniu. Zanim wyjdziemy na scenę, musimy nauczyć się wyrażania swoich emocji, rozwijania i wzbogacania wyobraźni oraz pewności siebie, a także pięknej wymowy, panowania nad oddechem i głosem. Te umiejętności ćwiczymy na kółku. Efektem naszej działalności są przedstawienia okolicznościowe prezentowane w naszej szkole.

tekst: A.Warzecha-Szymczak

Inscenizacja