05.05.2016r. - Konkurs pięknego czytania

Dnia 05.05.2016r. odbył się w naszej szkole konkurs pięknego czytania pod hasłem: ,, KSIĄŻKI NASZEGO DZIECIŃSTWA, KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ". Celem konkursu była popularyzacja książek i czytelnictwa, budzenie zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą, promocja książek zakupionych w ramach programu ,,Książki naszych marzeń" oraz wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu. W rywalizacji wzięli udział uczniowie z klas IV-VI. Uczestnicy zobowiązani byli do znalezienia fragmentu ulubionej książki i wzorcowego przeczytania wybranego tekstu. Wystąpienia uczniów oceniało jury wg. Poszczególnych kryteriów: płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość i dykcja, interpretacja i dobór tekstu. Organizatorami konkursu były: Anna Jędrzejek, Aldona Kowal-Czyż, Agnieszka Warzecha-Szymczak. Jury: p.Maria Grunt, p.Beata Dziąbek z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu oraz p. Jerzy Kubok.
Wyniki konkursu:
I miejsce Magdalena Paś z kl. 4b ( "Lew, czarownica i stara szafa")
II miejsce Weronika Mosur z kl. 6 b ("Szachrajka")
III miejsce Anna Piechowicz z kl. 6 c ("Opowiadania z dreszczykiem")
wyróżnienia: Bartosz Płonka z kl. 4a ("Królowa śniegu")
Joanna Jankowska z kl. 6b ("Rok z Kubą i Bubą").

tekst: p.Anna Jędrzejek