18 - 22.04.2016r. - projekt szkolny klas Ia, Ic, Id , If

PROGRAM "KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ"
projekt szkolny klas Ia, Ic, Id , If
W dniach 18 - 22 kwietnia bieżącego roku szkolnego, uczniowie w/w klas wraz z nauczycielami realizowali projekt "LEGENDY WISŁĄ PŁYNĄCE".
Pierwszy etap pracy nad projektem przebiegał w poszczególnych klasach. Uczniowie poznawali legendy miast leżących nad Wisłą. I tak :
Klasa Ia -poznawała legendy związane z Krakowem;
Klasa Ic - legendy związane z Wisłą - rzeką oraz z Toruniem;
Klasa Id - legendy związane z Gdańskiem ;
Klasa If - legendy związane z Warszawą.
Po poznaniu różnych legend uczniowie pod kierunkiem nauczyciela, podczas zajęć lekcyjnych wykonywali różne prace plastyczne - rysunki oraz prace techniczne - Smoki Wawelskie, Lwy Gdańskie, Syrenki Warszawskie i żabki Toruńskie.
Drugi etap pracy nad projektem to wspólne wykonanie gazetki szkolnej "LEGENDY WISŁĄ PŁYNĄCE", znajdującej się na szkolnym korytarzu. Gazetka przedstawia efekty pracy uczniów z poszczególnych klas - nazwę miasta, herb, legendę i plastyczną oprawę z  wybranych prac.
Została ona w dniu 06 maja br. przedstawiona innym uczniom klas pierwszych. Jest do wglądu dla wszystkich uczniów i rodziców odwiedzających naszą szkołę.

tekst: p.E. Szczerba - Rendak