18 - 20.05.2016r. - Realizacja projektu w klasie IIe

W dniach 18-20 maja 2016r. uczniowie klasy II"e" wraz z wychowawcą zaprezentowali wystawę prac plastycznych w ramach projektu "Książki naszych marzeń". Projekt dotyczył "Dziejów sierotki Marysi" na podstawie lektury autorstwa Marii Konopnickiej pt.: "O Krasnoludkach i o sierotce Marysi".
Uczniowie klasy II"e" w czasie ferii zimowych przeczytali książkę (samodzielnie lub z pomocą rodziców), zapoznali się z twórczością Marii Konopnickiej, po czym odbyła się pogadanka na temat przeczytanej baśni. W zeszytach lektur uczniowie wykonali ilustracje do ulubionych fragmentów lektury, następnie przedstawiono charakterystykę postaci ze szczególnym uwzględnieniem bohaterów realnych oraz fantastycznych występujących w lekturze. Kolejnym etapem realizacji projektu było wykonanie albumu złożonego z prac plastycznych uczniów dotyczących dziejów sierotki Marysi. Wystawę prac zaprezentowano uczniom naszej szkoły, nauczycielom oraz rodzicom.

tekst: p.Magda Piątek-Marcinkowska

Zajęcia w kl. IIe