23.05.2016r. - Wycieczka klas: 2a, 2b i 2c do Bielska- Białej

23 maja klasy 2a, 2b i 2c wraz z  wychowawcami pojechała do Bielska- Białej. Uczniowie zwiedzili Wytwórnię Filmów Rysunkowych, której wizytówką są takie bajki jak: Bolek i Lolek, Reksio, Błękitny Rycerz, kogut, kapral Marcin Pypeć, Pampalini łowca zwierząt, Profesor Gabla i Smok Wawelski.<,br> W czasie dwugodzinnej wizyty dzieci poznały proces produkcji filmu animowanego w miejscu, w którym te filmy naprawdę powstają. Dzięki pobytowi w Studio uczniowie poznały kolejne etapy tworzenia filmu animowanego i poszerzyły swoją wiedzę na temat takich pojęć jak scenariusz filmowy, scenopis, animacja, fazowanie, filmowanie, efekty specjalne i dźwiękowe. Dowiedziały się na czym polega skład komputerowy.
Uczniowie w kolejnych pomieszczeniach zobaczyli jak twórcy zmieniają scenariusz w gotowy film. Zachwycały się prawdziwymi dekoracjami, rekwizytami, projektami postaci i rysunkami animacyjnymi. Wizyta skończyła się w kinie "Studio" pokazem filmów animowanych z Wytwórni.
Dzieci wyjechały też kolejką gondolową na Szyndzielnię podziwiając piękny krajobraz górski.
Do domu wróciły pełne wrażeń - wycieczka się udała!

tekst: p.Maria Michalik

W wytwórni