31.05.2016r. - "Cała Polska Czyta Dzieciom"

Konkurencja dla papierowej książki rośnie, ale słowo słowem pozostanie, a jego mocy podważyć się nie da. Czytanie bowiem to świetna metoda na wychowanie myślącego i inteligentnego człowieka, najprostszy, ale efektywny sposób spędzania wolnego czasu.
Tegoroczna akcja "Cała Polska Czyta Dzieciom" miała charakter interdyscyplinarny. Oprócz literatury z różnych stron świata uczniowie zapoznali się z przykładami muzyki etnicznej 7 kontynentów, które po spotkaniu z organizatorami akcji powinni już nazywać oraz identyfikować.
Każda klasa I i II otrzymała inną opowieść, baśń, którą przeczytała, omówiła, następnie zilustrowała. Na spotaniu z panią Joanną Nowosińską (koordynatorką i pomysłodawczynią tegorocznego przedsięwzięcia) oraz panią Aldoną Kowal-Czyż przedstawiciele z każdego oddziału krótko zaprezentowali treść i przesłanie swojej historii, tak by zachęcić zgromadzonych do ich przeczytania. Wszystkie tytuły opowieści zostały przyporządkowane do kontynentu, z którego się wywodzą. Po każdej prezentacji uczniowie wysłuchali utworów muzycznych (wyszukane przez nieocenioną panią Urszulę Baran) typowe dla wskazywanych obszarów geograficznych.
Całość dopełniła inscenizacja pt. "Sąd nad książką" w wykonaniu grupy teatralnej "Świetliki" wyreżyserowana przez panią Agnieszkę Warzechę-Szymczyk.

tekst: p.A.Kowal-Czyż