20.05.2016r. - Rajd Wiosenny

W piątek 20 maja 2016 roku już po raz 21 odbył się Rajd Wiosenny organizowany przez olkuskie Koło Opiekunów SKKT. W tej corocznej turystycznej imprezie wzięło udział 720 uczniów / 50 z naszej szkoły/ i 74 nauczycieli z 33 szkół podstawowych, gimnazjów i liceów ogólnokształcących powiatu olkuskiego. Młodzież szła trzema trasami: - "naszą" z Klucz, z Bukowna oraz z Jaroszowca przez Rezerwat Pazurek i Rabsztyn. Na wszystkich trasach prowadzili młodych turystów przewodnicy z Klubu Przewodników "Ilkussia" z pomocą nauczycieli z Koła Opiekunów SKKT a nad bezpieczeństwem wszystkich czuwali policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu oraz ratownicy medyczni. Na mecie rajdu w szkole nr 5 oczekiwali na turystów organizatorzy, konkursy oraz gorący poczęstunek. Jak zwykle impreza, przy wydatnej pomocy pogody, okazała się niezwykle udana i ustawiła doskonałe humory uczestników na nadchodzący weekend. Do zobaczenia na następnych rajdach oraz oczywiście 22 Rajdzie Wiosennym w przyszłym roku.

tekst: p.Piotr Dąbrowa