08.09.2016r. - Spotkanie z policjantami

W tym roku nasza szkoła przystąpiła do programu "Odblaskowa Szkoła" organizowanego przez:

• Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego;
  • Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie;
  • Kuratorium Oświaty w Krakowie;
  • Małopolski Urząd Wojewódzki;
  • Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego;

• Celem programu jest uwrażliwienie społeczności lokalnej na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych oraz promowanie zachowań ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.
    Rozpoczęliśmy nasze działania od przeprowadzenia w klasach pierwszych i drugich zajęć dotyczących bezpiecznego poruszania się po drogach. W tym celu zaprosiliśmy do naszej szkoły funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Panie policjantki w interesujący sposób przekazały najmłodszym uczniom wiedzę dotyczącą ich bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

tekst: p.K.Kołacz