30.09.2016r. - "Jesienny Rajd Szkolny"

30 września 2016 roku, jak każe nasza szkolna, już kilkunastoletnia tradycja, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 stawili się licznie na trasie XII Rajdu Pieszego. W tym roku odbywał się on w wyjątkowo korzystnych warunkach pogodowych oraz wspaniałych okolicznościach miejscowej przyrody. Trasa klas IV-VI wiodła leśnym szlakiem z Czernej do Gorenic, natomiast klasy młodsze raźno maszerowały w kierunku stadionu Leśnik w Gorenicach z niedalekiego Osieka. Rajd miał głównie na celu zapoznanie uczniów z przyrodą pięknego obszaru Parku Krajobrazowego Dolinek Krakowskich, ale dodatkową, niezaprzeczalną atrakcją było też wspólne spędzenie czasu poza szkołą oraz oczywiście świetna zabawa. Wszystkie te cele udało się zrealizować, za co chwała zarówno organizatorom jak i opiekunom oraz samym uczniom. Dzięki!
Organizatorzy Rajdu postarali się też o dodatkowe atrakcje w postaci niezwykle interesującej wizyty w Klasztorze Karmelitów Bosych w Czernej, gdzie uczniowie zwiedzali kościół Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej oraz muzeum z ekspozycją pamiątek po św. Rafale - ojcu Józefie Kalinowskim. Podziwiane również były wyroby rzemiosła przywiezione z misji karmelitańskich w Burundi oraz izba brata Bernardyna, w której zgromadzono różne stare sprzęty. Częścią wizyty było również przejście przez stacje Męki Pańskiej pięknie wkomponowane w przyrodę wokół klasztoru.
Po przejściu trasy rajdu wszyscy spotkali się na stadionie Leśnik, gdzie na strudzonych acz zadowolonych uczestników czekał zasłużony poczęstunek - pieczone ziemniaki oraz gry i zabawy prowadzone zamaszystym krokiem przez pana Tomasza Michalika&Company oraz pokazy parad bramkarskich w wykonaniu niespodziewanie objawionego talentu ks.Mruka /foto-dokumentacja do wglądu/. Dobre humory, apetyt oraz nietypowa wrześniowa pogoda /24 C/ sprawiły, iż XII Rajd Pieszy pozostanie długo w naszej pamięci. Z niecierpliwością oczekujemy na następne przygody przy okazji kolejnego rajdu. Organizatorami rajdu byli pp.: Dagmara Gołąbek, Danuta Stach, Anna Brzezińska, Lilla Rech, Piotr Dąbrowa, Jerzy Kubok.

tekst: p.Małgorzata Karcz-Rogóż, Piotr Dąbrowa

Jesienny Rajd Szkolny