26.10.2016r. - Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke

26 listopada klasa 3d z naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu z pisarzem Grzegorzem Kasdepke, autorem książek dla dzieci i młodzieży. Spotkanie zorganizowała Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu.
Książki Grzegorza Kasdepke cieszą się dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów; chętnie czytają je dzieci, ale i rodzice, ponieważ napisane są z dużym poczuciem humoru i potrafią rozbawić nawet największego ponuraka. Uczą również jak radzić sobie z emocjami i pomagają rozwiązać wiele dziecięcych problemów.
Uczestnicy spotkania z zaciekawieniem wysłuchali wspomnień autora z dzieciństwa i o tym, że inspiracją do pisania książek stał się jego syn.
Pan Grzegorz od samego początku wprowadził wesoły nastrój i miłą atmosferę; autor ma bardzo dobry kontakt z dziećmi, dzięki czemu aktywnie uczestniczyły one w spotkaniu i śmiało zadawały pytania. Na zakończenie każdy mógł kupić książkę i otrzymać autograf autora.

tekst: p.A.Warzecha-Szymczak