28.10.2016r. - Targi książki

Dnia 28 października 2016 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz Gimnazjum Nr 1 w Olkuszu wraz z nauczycielami bibliotekarzami wybrali się na 20. Międzynarodowe Targi Książki do Krakowa.
Udział w wycieczce wzięli wszyscy ci, którzy kochają książki i nie wyobrażają sobie życia bez czytania. A takich osób wśród uczniów naszej szkoły nie brakuje. Targi są imprezą wielopłaszczyznową i różnorodną. Dzięki niej można zapoznać się z ofertą polskich i zagranicznych wydawnictw. Młodzi miłośnicy literatury odwiedzili przede wszystkim salon książki dziecięcej i młodzieżowej oraz komiksu. Dodatkowo uczniowie spotkali wielu znanych pisarzy a wśród nich popularnego podróżnika - Wojciecha Cejrowskiego. Autorzy chętnie rozdawali autografy oraz pozowali do zdjęć. Pomiędzy stoiskami przechadzały się postacie z bajek oraz odbywały się warsztaty i prelekcje.
Najważniejszy okazał się jednak fakt, iż uczestnicy wycieczki mogli zaopatrzyć swoje biblioteczki w nowe propozycje książkowe, które na pewno umilą im długie jesienne wieczory.

tekst: p.J.Barzycka