25.11.2016r. - Święto Pluszowego Misia

25 listopada 2016r. uczniowie klasy 1a uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym z okazji Święta Pluszowego Misia. Wszyscy uczestnicy przynieśli ze sobą swoje ulubione pluszaki, które zostały zaprezentowane całej grupie.
Podczas akcji dzieci poznały historię powstania ulubionej zabawki. Oprócz tego dowiedziały się o misiowych bohaterach występujących w programach telewizyjnych i bajkach oglądanych "dawniej i dziś".
Nasi milusińscy nauczyli się też krótkiej rymowanki oraz brali udział w zabawie "Stary niedźwiedź". Po krótkiej inscenizacji "Lekarstwo misia" chętni mogli spróbować słodkiego przysmaku, miodku.
Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały także "Opowieści o brzydkim misiu" i wzięły udział w krótkim quizie dotyczącym treści opowiadania. Nagrodą za czynny udział były żelkowe misie i naklejki.
Na zakończenie spotkania został ogłoszony konkurs plastyczny pt. "Zakładka do książki z misiem". Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 7 grudnia.
Organizatorkami akcji czytelniczej były: Dorota Kowalczyk i Agnieszka Warzecha-Szymczak

tekst: p.: D.Kowalczyk, A.Warzecha-Szymczak