25.11.2016r. - Andrzejkowy Maraton Przyrodniczy

25 listopada odbył się "VII Andrzejkowy Maraton Przyrodniczy", organizowany przez opiekunów Szkolnego Koła Krajoznawczo - Turystycznego LOP (p. D. Gołąbek, p. M. Michalik i p. J. Soczówkę). W imprezie brali udział uczniowie klas: 3a, 3b i 3c. W sumie 45 osób.
Tegoroczne spotkanie związane było tematycznie z trwającą w naszej szkole zbiórką karmy dla schroniska dla bezdomnych zwierząt "Rafik" w Bolesławiu. Rozpoczęło się wizytą gościa specjalnego - Pani Agnieszki Pietsch - Fulbiszewskiej - lekarza weterynarii i pracownika Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Treścią wizyty była opieka nad psami i ich pielęgnacja. Uczniowie chętnie słuchali porad, oglądali pomoce poglądowe i zadawali pytania, dotyczące własnych czworonogów. Ogromną atrakcją okazał się towarzysz pani doktor - Siberian Husky o imieniu "Atka", który cierpliwie znosił wszelkie przejawy dziecięcej czułości.
Zgodnie z tradycją, kolejnym punktem wieczoru były wróżby andrzejkowe. Potem przyszedł czas na poczęstunek i dyskotekę. Po zabawie, do samej północy trwał seans filmowy. Tym razem uczniowie oglądali film pt.: "Alicja w Krainie Czarów".
Po porannej pobudce, niewyspani, ale w dobrych humorach wszyscy rozeszli się do domów.

tekst:p.D.Gołąbek