08.12.2016r. - Wyjazd klas 3"d" oraz 3"c" do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie

Przedświąteczną niespodzianką dla uczniów klasy 3"d" oraz 3"e" była wycieczka do lalkowego teatru dla dzieci w Będzinie na spektakl pt.: "MIŁEK - OPIŁEK CZYLI O JEDYM TAKIM, CO ZJADŁ SŁOŃCE". Spektakl jest bajką dla dzieci, która ma pokazać młodemu widzowi, ku przestrodze, czym jest uzależnienie. Przedstawienie w prosty sposób opowiada o skutkach wszelkich nałogów.
Tytułowy Miłek to baranek troszkę odosobniony, zawsze gburowaty i nie w humorze. Ma wyjątkowo niskie poczucie własnej wartości, przez co wydaje mu się, że nie zasługuje na sympatię innych. Pojawia się lis, który namawia go na pewne substancje, które sprawią, że będzie lepszym przyjacielem i będzie miał lepszy humor. Lis opowiada naszemu bohaterowi o miejscu skąd można dosięgnąć Słońca, którego spożycie powoduje, że cały świat staje się bardzo kolorowy i przyjemny, a jego konsument lubiany i podziwiany. Miłek postanawia dostać się do tego właśnie miejsca. Nasz bohater dostaje to, o czym marzył. Świat po zjedzeniu Słońca jest wspaniały, mieni się prawie wszystkimi kolorami, zwierzęta wydają się być sympatyczniejsze, a Miłek staje się duszą leśnego towarzystwa. Jednakże po euforii spowodowanej stanem upojenia słońcem, nastaje moment, kiedy czar przestaje działać...
Wizyta w teatrze była dla wszystkich ogromną atrakcją. Cały spektakl, barwna scenografia oraz piękne lalki zwierzęcych bohaterów zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Wycieczka do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie była udana i z pewnością niezapomniana, z uwagi na zawarte w bajce przesłanie.

tekst: p.Magda Piątek-Marcinkowska