Powiatowy Konkurs "Bliżej Teatru"

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w Powiatowym Konkursie "Bliżej Teatru" - Teatr 2016 kategoria: edukacja i uczestnictwo.
Dzięki wielkiemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej zdobyliśmy II miejsce. Uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami wiele razy brali udział w wyjściach i wyjazdach do teatrów. Uczestniczyli w warsztatach teatralnych, brali udział w projektach promujących czytanie. Każda uroczystość szkolna wzbogacona była przedstawieniami, scenkami i występem chórku szkolnego. Ponadto uczniowie chętnie zapraszali najbliższych np. babcie, dziadków, rodziców, aby z okazji ich święta aktorskim talentem wyrazić im wdzięczność i szacunek.
Uczestnictwo Szkolnego Teatrzyku "Świetliki" w Przeglądach Teatralnych, oraz uczniów w konkursach recytatorskich na których odnieśli sukcesy, o których można było przeczytać na szkolnej stronie internetowej, także wpłynęło na wynik konkursu. Nie można też nie wspomnieć o nauczycielach, którzy jako wielcy fani sztuki teatralnej organizowali sobie wyjazdy do Teatru w Krakowie i na Śląsku.

Koordynator ds. teatru: Agata Czerniak