30.05.2017r. - Spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem

30 maja 2017r. w ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska Czyta dzieciom" zorganizowane zostało przez p. Joannę Nowosińską i p. Agnieszkę Warzechę -Szymczak spotkanie autorskie z pisarzem Waldemarem Cichoniem.
Nasz gość to autor książeczek o zabawnym kocie Cukierku. Wraz z maskotką symbolizującą bohatera swoich książek wprowadził dzieciaki w fantastyczny świat kocich przygód. Uczniowie przywitali gościa wielkimi brawami. W udekorowanej sali pracami dzieci autor barwnie i dowcipnie opowiadał o swojej twórczości, czytał fragmenty swoich książek. Uczniowie zadawali wiele pytań np. kiedy zaczął pisać i czy lubi to robić, czy wszystkie historie są prawdziwe?
Celem takich spotkań jest przede wszystkim nauczenie najmłodszych czerpania przyjemności z literackich podróży. Jest to ciekawa forma promowania czytelnictwa. Dla uczniów osobisty kontakt z pisarzem bez wątpienia był nowym doświadczeniem.
W podziękowaniu gościowi za mile spędzony czas zostały wręczone podziękowania. Na końcu spotkania każdy uczeń mógł otrzymać dedykację oraz autograf autora.
Spotkanie z Waldemarem Cichoniem było dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem oraz dobrą zabawą.

tekst: p.Joanna Nowosińska