02.10.2017r. - Jesienny Rajd Szkolny - Czubatka

2 października 2017, jak każe nasza szkolna, już kilkunastoletnia tradycja, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 stawili się licznie na trasie XIII Rajdu Pieszego. W tym roku odbywał się on w wyjątkowo korzystnych warunkach pogodowych oraz wspaniałych okolicznościach miejscowej przyrody. Trasa klas IV-VI wiodła leśnym szlakiem z parkingu przy kościele w Jaroszowcu do Klucz, na wzgórze - punkt widokowy Czubatka. Natomiast klasy młodsze raźno maszerowały w tym samym kierunku, ale na krótszej trasie z parkingu przy stadionie w Kluczach.
Rajd, jak zwykle, miał głównie na celu zapoznanie uczniów z lokalną przyrodą, ale dodatkową, niezaprzeczalną atrakcją było też wspólne spędzenie czasu poza szkołą oraz oczywiście świetna zabawa. Wszystkie te cele udało się w kapitalnym stopniu zrealizować, za co chwała zarówno organizatorom, opiekunom oraz samym uczniom. Dzięki!
Po przejściu trasy rajdu wszyscy spotkali się na wzgórzu, gdzie na strudzonych uczestników Rajdu czekał zasłużony poczęstunek - pieczone ziemniaki oraz gry i zabawy we wspólnym gronie. Dobre humory, apetyt oraz typowa pogoda charakterystyczna dla złotej polskiej jesieni sprawiły, iż XIII Rajd Pieszy pozostanie długo w naszej pamięci. Z niecierpliwością oczekujemy na następne przygody przy okazji kolejnych rajdów.
Organizatorzy: Danuta Stach, Paweł Wilk, Dagmara Gołąbek, Lilla Rech, Piotr Dąbrowa

Tekst: p.Piotr Dąbrowa

Jesienny Rajd Szkolny