26.10.2017r. - Ślubowanie klas pierwszych

26 października odbyło się w naszej szkole uroczyste "Ślubowanie klas pierwszych". W czwartek na godzinę 17.00 licznie przybyli zaproszeni goście: Dyrekcja, przedstawiciele grona pedagogicznego oraz rodziny uczniów.
Gośćmi specjalnym uroczystości byli: Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, pan Roman Piaśnik oraz Dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji w Olkuszu, pani Paulina Polak.
Na początku "mali artyści" z udziałem kolegów ze starszych klas zaprezentowali program artystyczny. Następnie, zgodnie z tradycją, odbyło się ślubowanie i pasowanie na ucznia. Hymn Polski w wykonaniu najmłodszych, wywarł ogromne wrażenie na wszystkich zebranych. Po przyjęciu dzieci w poczet społeczności uczniowskiej, wszystkie klasy wraz z wychowawcami wzięły udział w fotografowaniu. Nad całością uroczystości opiekę sprawowały: p.  Jadwiga Soczówka - klasa I"a", p. Aneta Sybilska i p. Anna Jędrzejek - klasa I"b", p. Monika Bugała i p. Dagmara Gołąbek - klasa I"c" oraz p. Lilla Rech - klasa I"d".
Zwieńczeniem wieczoru było rozdanie upominków, które w tym roku szkolnym uczniowie otrzymali również od Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.
Uroczystość "Ślubowania", na której poruszone były wartości takie jak: mądrość, kultura osobista, patriotyzm, a także treści traktujące o przełamywaniu lęków i zdobywaniu wiedzy, zakończyła okres adaptacyjny dzieci i rodziców w nowym środowisku.

tekst: p. Dagmara Gołąbek

Uroczystość