10.11.2017r. - Inscenizacja "NA DROGACH DO WOLNOŚCI"

10 listopada 2017r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Olkuszu odbyła się uroczysta akademia. Obchodziliśmy niezwykłą uroczystość. Prawie 100 lat temu Polska odzyskała niepodległość. Był rok 1918.
Prowadzący uroczystość uczniowie klasy 7a - Martyna Pasich i Jakub Jędrzejek przypomnieli, że nie zawsze na naszej ziemi mogła rozbrzmiewać polska mowa i powiewać biało-czerwona flaga. Przedstawili długą i trudną drogę Polaków do odzyskania niepodległości. Opowieść uświetnili występujący pieśniarze i recytatorzy:
z klasy 7a - Jakub Żaba, Natalia Sroka, Dawid Fidyk, siostry Kućma, czyli Patrycja i Paulina oraz Julia Walasek.
z klasy 6a b - Jakub, Kluczewski, Izabela Łukasiewicz, Kamil Ziaja
z klasy 2a gimnazjum- Roksana Dyba, Ania Gruca, Klaudia Skóra, Roksana Mazur
z klasy 2b - Małgorzata Rogozik, Jakub Gałka
z klasy 3a - Kinga Cieluch, Sylwester Szyler
z klasy 3b - Kinga Gęgotek, Natalia Kołodziej
z klasy 3e - Natalia Tomczyk, Weronika Kucharek, Ewelina Piekarz, Marta Bąk, Emilia Zajega, Dawid Kozera
Niezwykle pomocni okazali się również operatorzy sprzętu nagłaśniającego-Dawid Klimas, Wojciech Jeliński, Jan Masternak oraz kamerzysta Mateusz Wilk z 3b gimnazjum.
Wszyscy występujący w tej patriotycznej akademii zasłużyli na wielkie brawa i serdeczne podziękowania. Usłyszeli je w niezwykle ciepłych słowach od pani dyrektor Urszuli Bednarz - Skawińskiej i pani dyrektor Elżbiety Lis, które zabrały głos po zakończonych występach. Podkreśliły wysoki poziom artystyczny występujących, ciekawy dobór tekstów oraz życzyły młodym artystom dalszych sukcesów.
Organizatorami inscenizacji były panie: Renata Bortnik, Urszula Baran (muzyka), Elżbieta Bednarz, Ewa Łonak, Joanna Jurkiewicz i Małgorzata Foryś.
Serdeczne podziękowania dla prowadzących poloneza pani Bożenie Sośnierz i panu Jerzemu Kubokowi

Inscenizacja