30.10.2017r. - Warsztaty plastyczne

30 października 2017 r. 21 uczniów klas gimnazjalnych i 19 ze szkoły podstawowej naszego zespołu pod opieką p. Joanny Jurkiewicz i p. Anny Brzezińskiej uczestniczyło w warsztatach plastycznych zorganizowanych w olkuskim BWA. Zajęcia warsztatowe prowadził Michał Kwarciak a tłem do artystycznych poczynań była wystawa obrazów pt. "Anatomia pejzażu" Stanisława Jakubasa - grafika, laureata wielu konkursów i nagród artystycznych. Celem warsztatów było nabycie nowych doświadczeń twórczych, poznanie nowych technik, realizacja własnych artystycznych pomysłów w niecodziennych warunkach. "Młodzi artyści" początkowo nieśmiało, lecz później z coraz większym zaangażowaniem tworzyli swe dzieła stosując się do wskazówek prowadzącego. Praca mocno wszystkich pochłonęła, a wspaniałe jej efekty mocno zaskoczyły nawet samych autorów. Powstałe podczas warsztatów dzieła można będzie podziwiać na szkolnej wystawie i w naszej galerii.

Tekst i foto Anna Brzezińska