22.11.2017r. - VII ANDRZEJKOWY MARATON PRZYRODNICZY

Tegoroczny "VII ANDRZEJKOWY MARATON PRZYRODNICZY" odbył się 22 listopada. Wzięli w nim udział uczniowie klas: 4a, 4b, 4c oraz 5c. Łącznie 38 osób.
Spotkanie rozpoczęło się akcentem przyrodniczym. Na zaproszenie opiekunów pojawili się w szkole hodowcy zwierząt egzotycznych z Krakowa, którzy prezentowali swoje okazy: owady, pajęczaki, płazy, gady i opowiadali ciekawostki na ich temat. Uczniowie mieli okazję zobaczyć min.: karaczany, skorpiony, różne odmiany ptaszników, gekony, a także rzadkie gatunki żab. Ulubieńcem wszystkich został owad - straszyk, który chętnie pozował do zdjęć i pomimo odstraszającej nazwy, nie wzbudzał lęku.
Po bardzo interesującej prezentacji odbyły się tradycyjne wróżby andrzejkowe. Atmosfera była "gorąca". Poznawanie imion przyszłych wybranków, jak również ustalenie kolejności zamążpójścia dziewcząt, wzbudzały wiele emocji.
Późnym wieczorem przyszedł czas na poczęstunek i zabawę. Wyjątkowo głośny w tym roku śpiew z trudem tłumiły szkolne mury. Zabawa i tańce trwały do godziny 22. Następnie rozpoczął się seans filmowy. Dziecięcy hit lat 80 - tych - "Podróże Pana Kleksa", okazał się strzałem w dziesiątkę. Efekty specjalne "tamtych czasów" intrygowały miłośników współczesnego kina.
Rano, o godz. 6.30 wszyscy uczestnicy musieli porzucić ciepłe śpiwory i odmaszerować grzecznie do swoich domów.
Opiekunkami imprezy były: p. Dagmara Gołąbek, p. Maria Michalik i p. Jadwiga Soczówka.

tekst i zdjęcia: p. Dagmara Gołąbek