28.11.2017r. - Powiatowy Konkurs Recytatorski - etap szkolny

28 listopada odbył się szkolny etap Powiatowego Konkursu Recytatorskiego, organizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 1 w Olkuszu oraz Szkołę Podstawową w Chechle.
Tematem tegorocznej XVI edycji był "Humor w poezji".
W eliminacjach wzięło udział 35 uczniów z klas 1-3 naszej szkoły. Wśród recytowanych wierszy, pojawiły się utwory J. Tuwima, J. Brzechwy, L. J. Kerna, W. Chotomskiej, E. Szelburg Zarembiny.
Jury oceniało: staranną dykcję, interpretację, bezbłędne opanowanie tekstu, prostotę i naturalność wygłaszania oraz ogólny wyraz artystyczny.
Po wysłuchaniu wszystkich recytatorów do kolejnego etapu konkursu komisja zakwalifikowała:
- na I miejscu - Polę Wójcik, uczennicę klasy 3e,
- na II miejscu - Wiktorię Pasternak, uczennicę klasa 3e,
- na III miejscu - Jagodę Molendę, uczennicę klasy 1c.
Ponadto postanowiła wyróżnić:
- Julię Kowalczyk - uczennicę kl. 1a,
- Marię Halkiewicz - uczennicę kl. 1b,
- Marię Mitusińską - uczennicę kl. 3b,
- Dawida Łukawego - ucznia kl. 3c.
Dzięki hojności Szkolnej Rady Rodziców, wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodki upominek. Za zajęcie trzech pierwszych miejsc jury wręczyło pamiątkowe dyplomy.
Recytację wierszy uświetnił występ wokalny w wykonaniu Anny Wójcik z kl.3c, która pięknie zaśpiewała piosenkę pt." Jesienny czas".
Laureatkom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach konkursu.
Organizatorzy: p. D.Gołąbek, p. A.Czerniak, p. A.Sybilska

Zdjęcia i tekst: p.Dagmara Gołąbek