8-9.12.2017r. - Nocowanie w szkole VIIa, VIb, Va

Podobno dzieci nie lubią szkoły. Zaprzeczeniem tego są uczniowie klas VIIA, VIIB oraz VA naszej szkoły, którzy bez żadnego przymusu i całkowicie z własnej woli spędzili w szkole noc z 8 na 9 grudnia 2017r. Wychowawczynie Małgorzata Wąsiel, Anna Brzezińska i Jowita Gajos- Niewiara urządziły dla swoich uczniów "szkolne nocowanie z Mikołajem". Podczas imprezy dzieciaki integrowały się i łączyły swoje siły podczas różnorakich wyzwań. W kompletnie "wymieszanych" zespołach tworzyły prace plastyczne, układały rymowanki, odgrywały scenki, w których musiał się znaleźć oczywiście Mikołaj. Niezmordowani wiele czasu spędzili na sali gimnastycznej grając w piłkę nożną i ręczną. Zabawa była doskonała, ale i trochę męcząca, więc później była pizza i nieco spokojniejsze zajęcia. Dzieciaki oglądały wybrane wcześniej filmy, grały w planszówki, opowiadały sobie straszne historie, itp. A panie? Cóż, dbały o porządek i bezpieczeństwo, robiły ciepłą herbatkę, a w wolnych chwilach cięły, przymierzały i kleiły karton tworząc świąteczne kartki. I jak można się domyślić, chociaż tej nocy prawie nikt w szkole nie zmrużył oka, to uczniowie byli zachwyceni. Skoro świt posprzątali po sobie, by w poniedziałek z samego rana można było rozpocząć normalną naukę.

tekst: p.Anna Brzezińska

nocowanie