19.01.2018r. - Lekcja muzealna klasy VIb i IIb gimnazjum

LEKCJA MUZEALNA
19 stycznia 2018 roku klasa VIb i IIb gimnazjum wraz z wychowawczyniami - Wandą Skórą, Klaudią Guzik i opiekunami SKKT - Danutą Stach i Barbarą Dąbek, wzięły udział w zajęciach organizowanych przez muzeum w Pieskowej Skale, pt.: "Pieskowa Skała daleka i bliska". W trakcie zajęć pani przewodnik Ewelina Łągiewka zapoznała uczniów z dziejami zamku, przedstawiła sylwetki lokalnych bohaterów- Piotra Szafrańca seniora i innych postaci ważnych dla naszego regionu. Uczniowie mieli możliwość obejrzeć trójwymiarowy wirtualny model zamku i zagrać w grę edukacyjną: "Porządki w muzeum". Kustosz zamku pan Olgierd Mikołajski przybliżył dzieciom zagadnienia z zakresu kultury dworskiej, heraldyki, obyczajów i ubioru. Była to nasza pierwsza wizyta w zamku. Mamy nadzieję, że na kolejną serię spotkań pojedziemy na jesień.

tekst:Wanda Skóra
zdjęcia: Danuta Stach