16.04.2018r. - Spotkanie czytelnicze

"Szukanie skarbu w Pokoju Tajemnic" - spotkanie czytelnicze
dla uczniów klas I i II

Z początkiem wiosny uczniowie klas młodszych zostali zaproszeni do przygody z książką, która rozpoczęła się wspólnym czytaniem fragmentu kolejnej części popularnej wśród dzieci serii "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai". Przyczyniło się to do rozmowy na temat ulubionych książek, bohaterów i indywidualnych zainteresowań czytelniczych.
Zajęcia miały miejsce w sali rytmiki, która zamieniła się w swego rodzaju escape room, gdzie dzieci szukały śladów prowadzących do ukrytego skarbu. Skarbem tym okazały się "zaginione" książki z biblioteki i aby je odnaleźć uczniowie - detektywi musieli wykonać szereg zadań schowanych w "Pokoju tajemnic". Wśród nich były: rebusy, kody obrazkowe, szyfry, krzyżówki, skojarzenia, zagadki obrazkowe. Uczestnicy zabawy pracowali w grupach, które na koniec musiały się spotkać, by rozwiązać ostatnie zadanie prowadzące do odnalezienie klucza i planu. Ostatecznie skarb, czyli książki, został odnaleziony, dzieci zaś były bardzo zadowolone z nietypowej lekcji czytelniczej. Okazało się też, że nasi milusińscy doskonale wiedzą, że czytanie książek to fajna zabawa i sposób na nudę, mają swoje ulubione lektury i mody książkowe. Na koniec organizatorki (D.Kowalczyk i A.Warzecha-Szymczak) ogłosiły konkurs plastyczny "Mój ulubiony bohater książkowy" i zachęciły do udziału w nim. Został on rozstrzygnięty po przerwie świątecznej.
Wyniki:
1 miejsce - Mateusz Ciuła kl. 1a