18.05.2018r. - Pieszy XXIII Rajd Wiosenny

18 maja 2018r. odbył się Pieszy XXIII Rajd Wiosenny, pod hasłem:
" Miejsca pamięci narodowej i pomniki ziemi olkuskiej w 100 rocznicę niepodległości". Jego organizatorem było Koło Opiekunów SKKT przy PTTK o/Olkusz. Impreza miała zasięg powiatowy. Do licznej grupy piechurów, dołączyli również uczniowie naszej szkoły pod opieką: p.D.Stach, p.E.Sareckiej i p.D.Gołąbek. Początek wędrówki rozpoczynał się przy Szkole Podstawowej w Żuradzie, gdzie wszyscy przybywający otrzymywali symboliczne znaczki rajdu. Stamtąd trasa prowadziła przez Kasprzyki i Górki do Szkoły Podstawowej w Osieku. Szlak przebiegał przez liczne wzniesienia i doliny. Miejscami widoki były naprawdę malownicze. Pomimo złej pogody, humory dopisywały wszystkim uczestnikom. W sumie przeszliśmy około 10km i według aplikacji telefonicznej 14 000 kroków, co dało naprawdę niezły wynik. Rajd zakończył się poczęstunkiem i rozdaniem dyplomów.