Bajki inaczej - prezentacja koła teatralnego Świetliki

Koło teatralne Świetliki zaprezentowało społeczności szkolnej przedstawienie pt."W krzywym zwierciadle, czyli bajki ...inaczej".
W dwa kolejne czerwcowe dni, uczniowie z klas 1-7 oraz grupy "O" pojawiły się w świetlicy szkolnej, aby oklaskiwać młodych aktorów ze szkolnej grupy teatralnej. Przedstawienie opowiadało historię znanych bajek - "Kopciuszek" oraz "Czerwony Kapturek", ale w nieco zmienionej formie. Kapturek nie był czerwony a zielony i dość łatwo przechytrzył wilka, Kopciuszek zaś z powodu brudnych nóg nie pozyskał sympatii księcia i bajka skończyła się ucieczką wyżej wymienionego. W opowieści pojawia się też policjant, który sprawdza znajomość zasad bezpieczeństwa na drodze i wręcza odblaski uciekającemu księciu.
Wszystkim zebranym bardzo spodobał się występ Świetlików, tym bardziej, że wzbogacono go stosowną muzyką, układem tanecznym oraz ciekawą dekoracją. Całość połączono ze szkolną akcją odblaskową; w trosce o bezpieczeństwo uczniów przygotowano odblaski dla każdego wychowanka.
Opiekunami koła teatralnego są: A.Warzecha-Szymczak, A.Słuszniak - Ziarko, M.Kaczmarczyk.
Akcje odblaskową przygotowały: M.Wąsiel i A.Brzezińska.

tekst: p.A.Warzecha-Szymczak