05.10.2018r. - XXIII RAJD GÓRSKI - LESKOWIEC 2018

W piątek, 5 października 2018r, młodzież naszej szkoły (Zespołu Szkół nr 1) wyruszyła, wraz z olkuskimi szkołami podstawowymi na XXIII Rajd Górski zorganizowany przez Koło Opiekunów SKKT/PTTK Olkusz. Celem tegorocznego rajdu był Beskid Mały - Leskowiec oraz Groń Jana Pawła II w 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Byliśmy tam już w roku 2003 w 25 rocznicę oraz 2008 w 30 rocznicę, jak również w maju tego roku w urodziny Jana Pawła II.
W tegorocznym rajdzie brało udział 501 uczestników. Młodzież z 20 szkół powiatów olkuskiego i krakowskiego wraz z nauczycielami. Naszą szkołę reprezentowała 38 osobowa grupa pod opieką Ewy Sareckiej, Barbary Dąbek, Agaty Czerniak, Magdy Piątek - Marcinkowskiej oraz Elżbiety Sigedy.
Trasą niebieską z Ponikwi, weszliśmy na Groń Jana Pawła II, a potem na Leskowiec. Na Laskowcu wszystkie grupy otrzymały dyplomy za udział w rajdzie. Czerwonym szlakiem schodziliśmy do Krzeszowa. Beskid Mały cały dzień raczył nas piękną, słoneczną pogodą, wspaniałą widocznością. A my w świetnych humorach podziwialiśmy jesienny krajobraz Beskidu Małego.

tekst: Ewa Sarecka