14.09.2018r. - Happening profilaktyczny "Rodzina bez przemocy - na sportowo"

W piątek 14.09.2018r. uczniowie klas drugich oraz klasy III a, wzięli udział w happeningu profilaktycznym "Rodzina bez przemocy - na sportowo". Impreza odbywała się na terenie Ośrodka Sportowo - Wypoczynkowego "Czarna Góra" w Olkuszu. Jej organizatorem był Zespół Interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie działający przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Olkuszu
Celem akcji było propagowanie działań związanych z profilaktyką i przeciwdziałaniem przemocy, kształtowanie prawidłowych wzorców spędzania czasu wolnego, zapobiegania powielaniu złych wzorców rodzinnych i środowiskowych, promowanie pozytywnych wartości oraz wyrabianie umiejętności rozwiązywania problemów bez przemocy.
Przedsięwzięcie objęte było patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz - Pana Romana Piaśnika.
Na spotkanie przybyło ok 500 uczniów klas I-III Szkół Podstawowych z terenu Miasta i Gminy Olkusz, ich rodziców, opiekunów oraz wychowawców.
Happening rozpoczął się marszem uczniów z plakatami i transparentami przeciw przemocy. Następnie wszyscy oglądali występ aktorów z Teatru "Małego" w Krakowie, związany z tematyką spotkania. Po ciekawym show odbyły się konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.
Organizatorzy zadbali o pyszny poczęstunek dla wszystkich uczestników pikniku.

tekst:p.Dagmara Gołąbek