23.11.2018r. - Andrzejkowy maraton przyrodniczy

23 listopada odbył się w naszej szkole VIII Andrzejkowy Maraton Przyrodniczy, organizowany przez opiekunów Szkolnego Koła LOP, p.D.Gołąbek, p.M.Michalik oraz p.J.Soczówkę. W imprezie wzięło udział 38 uczniów z klas: Vb, Vc i VIc.
Zgodnie z założeniem maratonu, na początku uczniowie wzięli udział w zajęciach naukowych. W tym roku nasze zaproszenie przyjął pan Jakub Kusiak- pracownik Krakowskiego Parku Technologicznego ISCIENCE. Podczas zajęć nasi "przyrodnicy" mieli możliwość przeprowadzenia indywidualnych doświadczeń z polimerami, substancjami chemicznymi, stanowiącymi ważny surowiec współczesnego przemysłu. Obserwowali min., jak powstaje sztuczny śnieg. Dowiedzieli się również, jak duże znaczenie w dzisiejszym świcie ma mądre korzystania z zasobów internetowych, jako źródła nauki.
Po zajęciach odbyły się wróżby andrzejkowe i poczęstunek. Punktem kulminacyjnym imprezy była 2-godzinna dyskoteka, podczas której uczniowie dali upust swojej niespożytej energii. Zwieńczeniem spotkania był seans filmowy. Do godziny 24.00 uczniowie oglądali "Alicję w krainie czarów".
O świcie wszyscy szczęśliwie rozeszli się do swoich domów.

tekst:p.Dagmara Gołąbek