22.11.2018r. - Konkurs recytatorski

22 listopada odbył się szkolny etap Powiatowego Konkursu Recytatorskiego klas I - III, organizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 1 w Olkuszu przy współpracy Szkoły Podstawowej w Chechle.
Tematem tegorocznej XVII edycji była dziecięca poezja patriotyczna pod hasłem " 100 LAT NIEPODLEGŁEJ POLSKI". W eliminacjach wzięło udział 22 uczniów z klas 1 -3 naszej szkoły.
Wśród recytowanych wierszy, pojawiły się utwory W.Bełzy, A.Słonimskiego, J.Ficowskiego, E.Buczyńskiej, B.Dąbka, T.Kubiaka, W.Woroszylskiego.
Jury oceniało: staranną dykcję, interpretację, bezbłędne opanowanie tekstu, prostotę i naturalność wygłaszania oraz ogólny wyraz artystyczny.
Po wysłuchaniu wszystkich recytatorów do kolejnego etapu konkursu komisja zakwalifikowała:
- na I miejscu - Julię Kowalczyk, uczennicę klasy 2a,
- na II miejscu - Nadię Płonkę, uczennicę klasy 2a,
- na III miejscu - Jagodę Molendę, uczennicę klasy 2c.
Dzięki hojności Szkolnej Rady Rodziców, wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodki upominek. Za zajęcie trzech pierwszych miejsc jury wręczyło pamiątkowe dyplomy.
Recytację wierszy uświetnił występ wokalny w wykonaniu Anny Wójcik z kl.4c, która pięknie zaśpiewała piosenkę pt.: " Pierwsza kadrowa".
Laureatkom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach konkursu.
Organizatorzy: p.D.Gołąbek, p.A.Czerniak, p.A.Sybilska

tekst:p.Dagmara Gołąbek