Konkursy biblioteczne w 100 rocznicę odzyskania niepodległości

Konkurs "A to Polska właśnie"
Biblioteka szkolna zorganizowała dla uczniów naszej szkoły konkurs pod tytułem "A to Polska właśnie" nawiązujący do 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Przeprowadzony był również w ramach realizacji w naszej szkole Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Konkurs obejmował dwie kategorie wiekowe: klasy 1-3 i 4-6 zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej w oparciu o wybrany utwór literacki o charakterze patriotycznym. Temat chętnie realizowali nauczyciele, więc i uczniowie licznie wzięli w nim udział. Napłynęło wiele prac wykonanych różnymi technikami: pastelami, farbami, w formie kolażu, formy przestrzenne, plakaty, obraz na szkle. Większość prac zaprezentowana została na wystawie w holu głównym i tam można je podziwiać. Laureaci konkursu zostali zaproszeni na uroczyste wręczenie nagród podczas wieczoru poetycko - muzycznego 13 grudnia 2018r.
Wyniki:
klasy 1-3:
I miejsce - Magdalena Wójcik kl.1b
II miejsce - Dagmara Rapa kl.1b
III miejsce - Bartosz Barzycki kl.3a
wyróżnienia: Maciej Banyś kl.1a, Maciej Tracz kl.1b, Filip Białek kl.1b
klasy 4-6:
I miejsce - Rita Satora kl.4a
II miejsce - Nadia Jedlińska kl.4a, Emilia Falkowska kl.4e
III miejsce - Wiktoria Pasternak kl.4e, Inga Ziarko kl.4e
wyróżnienia: Szymon Baczyński kl.4d, Maciej Halkiewicz kl.4a, Inez Smołuch kl.4a

Konkurs "Polska... tu jesteśmy"
Biblioteka szkolna zaproponowała uczniom klas starszych i oddziałom gimnazjalnym konkurs literacki pod hasłem "Polska... tu jesteśmy".
Zadaniem uczestników konkursu było napisanie wiersza na temat współczesnego patriotyzmu. Utwory poetyckie, które przekazali uczniowie odwoływały się do historii naszego narodu, setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz refleksji współczesnego Polaka. Wielu autorów pisało o szacunku i miłości do ojczyzny.
Laureaci konkursu zaproszeni zostali na uroczyste wręczenie nagród podczas wieczoru poetycko - muzycznego 13 grudnia 2016r.
Wyniki:
I miejsce - Weronika Brzozowska kl.7c (wiersz "Czerwony jak krew")
II miejsce - Maria Kwiatkowska kl.3cG (wiersz "Ojczyzna")
III miejsce - Bartłomiej Kika z kl.7c (wiersz "100-lecie niepodległości")
Wiktoria Walczak kl.7c (wiersz "Ojczyzna mój dom")

Tekst:A. Warzecha-Szymczak