26.10.2018r. - Targi Książki

"Książki są bramą, przez którą wychodzisz na ulicę"
26 października 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr2 w Olkuszu wzięli udział w XXII Targach Książki w Krakowie. Wyjazd na tę ogólnopolską, największą w Polsce imprezę wydawniczą i księgarską jest naszą coroczną tradycją. Targi te są przedsięwzięciem promującym czytelnictwo, miejscem spotkań i dyskusji o literaturze. Przyciągają od lat dziesiątki tysięcy odwiedzających.
Uczniowie mieli okazję spotkania się z zaproszonymi gośćmi (pisarzami, dziennikarzami i innymi ludźmi kultury i nauki). Dużą popularnością cieszyło się wydawnictwo, które zaprosiło znanego polskiego podróżnika Wojciecha Cejrowskiego. Młodzi czytelnicy chętnie spotkali się ze znanym na całym świecie autorem serii "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai" - Martinem Widmarkiem. Zainteresowani kupili ich książki i zdobyli autografy.
Uczestnicy chętnie brali udział w konkursach literackich i plastycznych. Ponadto skorzystaliśmy z promocji i dokonaliśmy zakupów książek w bardzo atrakcyjnych cenach - każdy według własnych zainteresowań.
Zapoznaliśmy się z najnowszymi ofertami wydawniczymi. Stoiska przyciągały wzrok różnorodnością pomysłów i barw, bogatą ofertą nowości, a także znanych już książek w nowej odsłonie. Nie sposób było obejrzeć wszystkiego.
Wycieczka na targi to prawdziwe święto książki. Zrozumie je tylko ten, kto uczestniczy w nich osobiście. My należymy do grona tych, którzy lubią książki, nie tylko ich zapach, fakturę, ale przede wszystkich zawartość.
Targi udowadniają, że ludzie chcą spotykać się z książką i łakną bezpośredniego kontaktu z literaturą. Czytelnictwo wcale nie umiera, wręcz przeciwnie, ma sie bardzo dobrze. My, bibliotekarze, jesteśmy orędownikami czytelnictwa młodzieży, dlatego zapraszamy Was nie tylko na targi, ale także do szkolnej biblioteki.