Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Klasa 2"b" w bieżącym roku szkolnym brała udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. W ramach tej akcji klasa zrealizowała projekt pt. "W świecie baśni H.Ch.Andersena". Uczniowie zapoznali się z życiorysem i twórczością duńskiego pisarza i poety H.Ch.Andersena oraz poznali jedną z jego baśni pt. "Królowa śniegu". Codziennie przez cały tydzień dzieci słuchały fragmentów baśni czytanej przez nauczyciela, poznawały losy bohaterów oraz ich przygody. Na zakończenie projektu uczniowie wykonali dowolna techniką w formacie A3 prace plastyczne, na których przedstawili wybranych przez siebie bohaterów oraz ciekawe wydarzenia z baśni. Prace zostały wywieszone na holu głównym szkoły, gdzie są podziwiane przez kolegów, rodziców i nauczycieli. Akcję w klasie przeprowadziły: Aneta Sybilska i Anna Jędrzejek.

tekst: p.Aneta Sybilska